Neden denizden transferi tercih etmeliyim?

Teknenizi denizden transfer ettirmenin faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

 • TEKNE İÇİN DAHA UYGUN.
  Tekneler kamyon kasasında veya gemi güvertesinde taşınmak için değil denizde yüzmeleri için tasarlanmışlardır. Ne kadar iyi tasarlanmış da olsa karadan tekne taşıma aparatları deniz suyu gibi teknenizi her noktasından eşit ve dengeli olarak sarıp desteklemez. Emin olun, tekneniz en çok denizde mutlu!
 • EKONOMİK ve KOLAY.
  Özellikle uzun mesafeli (Atlantik aşırı, Kuzey Fransa, Hollanda, Almanya, Norveç vb.) transferlerde karadan veya gemi ile taşıma maliyetlerinde ekstra sökme takma yükleme indirme ve ek sigorta gibi maliyetler olacaktır. Denizden transfer özellikle yelkenli teknelerde yakıt maliyetinden önemli tasarruf sağlar ve tekneniz size ulaştığında test edilmiş ve kullanmaya hazır olacaktır. Yeniden kurulum montaj kalibrasyon ve test gerekmez.
 • TEKNENİZ TEST EDİLİR.
  Fabrika teslimi sıfır tekneler kimi zaman üretim ve montajdan kaynaklı eksiklikler barındırabilir. İlk kullanımda mutlaka daha dikkatli ve özenli olmak gerekir. Denizden transfer için teknenizi fabrikadan teslim alırken tüm detayları tecrübemizle kontrol eder ve profesyonelce raporlarız. Yol boyunca tekneniz farklı deniz ve hava şartları ile karşılaşarak tüm durumlara göre test edilmiş olur, davranışları ve varsa kusurları tespit edilir. Üretim ve montajdan kaynaklanan kusurlarla uğraşmamak ve teknenizdeki ilk günlerinizde keyfinizi kaçırmamak için denizden transfer en doğru seçimdir. Teknenizi size test edilmiş, raporlanmış ve onaylanmış şekilde teslim ediyoruz!
 • EĞİTİM ve TANIŞMA FIRSATI.
  Yeni tekneniz ile ilk günden tanışmak, onun huyunu suyunu gerçek deniz şartlarında deneyimleyerek alışmak istemez misiniz? Denizden transfer size hem teknenizle farklı deniz koşullarında tanışıp alışmanız hem de ihtiyacınız varsa gerekli eğitimleri yol boyunca tamamlayıp normal seyir bölgenize, bağlama limanınıza ulaştığınızda teknenizin keyfini çıkartacak durumda olmanızı sağlar.
 • UZMAN KONTROLÜ.
  Ekiplerimiz her tekneyi teslim alırken seyir güvenliği açısından teknenizin her noktasını kontrol eder ve raporlar. Bu kontrol raporları ve ekibin yol boyunca edindikleri görüş ve tavsiyeleri de içeren Lite Survey Raporu‘nu teslim sonrası size ulaştırırız. Böylece tekneniz yüzlerce farklı tekne ve binlerce mil tecrübeye sahip uzman ekiplerimiz tarafından gerçek şartlarda değerlendirilmiş olur ve elinizde sonraki bakım ve kullanım açısından rehber olacak bir rapora sahip olursunuz.