Fırtınalı veya çok sert havalarda transfer yapılıyor mu?

Ekiplerimiz fırtına koşullarında seyir yapma deneyimine sahip olmasına rağmen aksi gerekmedikçe fırtınalı ve çok sert havalarda seyir yapmamayı tercih ederiz. Bunun iki nedeni var;

  • Teknenin önceki kullanımını/hiç kullanılmamış olmasını dezavantaj kabul ederek teknenizi zorlayarak ilerde büyüyecek sorunlara yol açacak makine/donanım problemleri oluşsun istemeyiz. Ayrıca fırtına veya sert hava koşulları rota değişiklikleri gerektirebildiğinden öngöremediğimiz masraflar ve plan değişikleri yaratabilir.
  • Bizim için önemli olan teknenizi güvenli bir şekilde varış limanına ulaştırmak ve teslim aldığımız gibi size teslim etmektir. Aramızdaki sözleşme nedeniyle bu konuda bir yasal bir sorumluluğumuz olduğundan ekibimizin deneyim seviyesinin daha altındaki koşullarda transfer yapmaya özen gösteririz. Siz teknenizin biz de ekibimizin güvenle limanla ulaşmasını istediğimizden 7 kuvvet (7 beaufort – 28 knots) ve üzeri havalarda seyre devam kararını mikro iklim değişiklilerini de hesaba katarak kaptanlarımıza bırakırız.

Kaptan ve ekibi teknenizin durumunu, o ana kadar olan kondüsyonunu, yerel şartlar ve hava tahmin raporlarını değerlendirerek seyire devam, rota değişikliği veya mola verme kararını alacaktır.