Transfer için teknemin hangi belgeleri ve donanımları olmalı?

Transferinizi gerçekleştirebilmemiz için öncelikle teknenizin seyir yapabilmesi için gerekli yasal evrakları, sahibi/yetkilisi olduğununu kanıtlayıcı belgeler ve 3. şahıs mali mesuliyet klozu bulunan seyir bölgesinde geçerli bir sigortası olması yeterli.

Donanım olarak ise teknenizin yapılacak seyri güvenle tamamlayacak kondüsyon ve donanımlara sahip olması gerekmektedir. Ayrıca güvenlik ekipmanlarının (payroteknikler, yangın tüpleri, ilk yardım kiti, can yelekleri ve emniyet kemerleri) eksiksiz ve güncel olması gerekir. Son olarak bir adet çalışır durumda sabit VHF deniz telsizi, ana makina için gerekli temel yedek parçaların (impeller, kayış, seyir fener ampülü, yağ-yakıt filtresi) ve ufak arızalara müdahale yedek parça montajı için yeterli bir takım çantasının teknede bulunması zorunludur.

Teknenizi (sizden, vekilinizden veya satın aldığınız yerden) teslim alırken ekiplerimiz teknenizi inceleyerek detaylı bir teslim raporu dolduracaklardır. Bu inceleme sonucu teknenizin yapılacak transfer seyrini yapmasına engel bir durumu varsa bu tarafınıza bildirilecek ve eksiği tamamlamanız istenecektir. Ufak tefek eksikler ekibimiz tarafından sizin adınıza tamamlanıp tekneniz seyre hazır hale getirilebilir.