Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz hakkında aklınıza takılan pek çok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz.
Burada açıklanmayan bir konu için bizimle iletişim kurmaktan lütfen çekinmeyin.

Transfer öncesi

Neden böyle bir hizmete ihtiyacım olsun?

Tekne Transfer hizmetlerine müşterilerimiz genelde iki temel sebepten ihtiyaç duyarlar;

 • ZAMANI OLMAYANLAR
  Sınırlı bir tatil zamanında teknenizi bağlama limanından gezmek istediğiniz bölgeye götürmek için zamanınız yeterli olmayabilir, kısıtlı tatil sürenizi uzun ve keyifsiz (evet, açık deniz yolculukları bazen keyifsiz olabilir!) bir yolculukta harcamak istemeyebilirsiniz. Üstelik olumsuz deniz ve hava şartları nedeni ile hesapladığınızdan daha çok zamanı yolda geçirmeniz ve uzun yolda hırpalanmanız da olası.
  Bizim profesyonel ekiplerimiz teknenizi istediğiniz bölgeye denizden transfer edip siz o bölgeye uçak veya özel aracınızla ulaşarak tatilinizin son gününe kadar teknenizin keyfini sürmeniz ve dönüş yolunda yine sizin peşinizden ekiplerimizin teknenizi denizden bağlama limanına güvenle geri getirmesi güzel olmaz mıydı?
 • TECRÜBESİ YETERLİ OLMAYANLAR
  Teknenizi yurtiçi veya yurtdışından yeni satın almış ve uzun yol (veya mevsim itibari ile kötü hava şartları vb.) için tecrübeniz yeterli olmayabilir. Profesyonel ekiplerimiz yeni aldığınız teknenizi sizin adınıza kontrol edip bir raporla teslim alır ve en güvenli şekilde size ulaştırır. Üstelik bu süreçte siz de teknede olabilir, teknenizi daha yakından tanıyabilir, yolculuk sırasında uygulanabilecek eğitimleri de alarak tecrübenizi arttırabilirsiniz.

Bunlar dışında ekip yetersizlikleri, yardımcı hizmetler (gemici, aşçı, makinacı gibi) ihtiyaçları için de Tekne Transfer’in uzman ekiplerine güvenebilirsiniz.

Neden denizden transferi tercih etmeliyim?

Teknenizi denizden transfer ettirmenin faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

 • TEKNE İÇİN DAHA UYGUN.
  Tekneler kamyon kasasında veya gemi güvertesinde taşınmak için değil denizde yüzmeleri için tasarlanmışlardır. Ne kadar iyi tasarlanmış da olsa karadan tekne taşıma aparatları deniz suyu gibi teknenizi her noktasından eşit ve dengeli olarak sarıp desteklemez. Emin olun, tekneniz en çok denizde mutlu!
 • EKONOMİK ve KOLAY.
  Özellikle uzun mesafeli (Atlantik aşırı, Kuzey Fransa, Hollanda, Almanya, Norveç vb.) transferlerde karadan veya gemi ile taşıma maliyetlerinde ekstra sökme takma yükleme indirme ve ek sigorta gibi maliyetler olacaktır. Denizden transfer özellikle yelkenli teknelerde yakıt maliyetinden önemli tasarruf sağlar ve tekneniz size ulaştığında test edilmiş ve kullanmaya hazır olacaktır. Yeniden kurulum montaj kalibrasyon ve test gerekmez.
 • TEKNENİZ TEST EDİLİR.
  Fabrika teslimi sıfır tekneler kimi zaman üretim ve montajdan kaynaklı eksiklikler barındırabilir. İlk kullanımda mutlaka daha dikkatli ve özenli olmak gerekir. Denizden transfer için teknenizi fabrikadan teslim alırken tüm detayları tecrübemizle kontrol eder ve profesyonelce raporlarız. Yol boyunca tekneniz farklı deniz ve hava şartları ile karşılaşarak tüm durumlara göre test edilmiş olur, davranışları ve varsa kusurları tespit edilir. Üretim ve montajdan kaynaklanan kusurlarla uğraşmamak ve teknenizdeki ilk günlerinizde keyfinizi kaçırmamak için denizden transfer en doğru seçimdir. Teknenizi size test edilmiş, raporlanmış ve onaylanmış şekilde teslim ediyoruz!
 • EĞİTİM ve TANIŞMA FIRSATI.
  Yeni tekneniz ile ilk günden tanışmak, onun huyunu suyunu gerçek deniz şartlarında deneyimleyerek alışmak istemez misiniz? Denizden transfer size hem teknenizle farklı deniz koşullarında tanışıp alışmanız hem de ihtiyacınız varsa gerekli eğitimleri yol boyunca tamamlayıp normal seyir bölgenize, bağlama limanınıza ulaştığınızda teknenizin keyfini çıkartacak durumda olmanızı sağlar.
 • UZMAN KONTROLÜ.
  Ekiplerimiz her tekneyi teslim alırken seyir güvenliği açısından teknenizin her noktasını kontrol eder ve raporlar. Bu kontrol raporları ve ekibin yol boyunca edindikleri görüş ve tavsiyeleri de içeren Lite Survey Raporu‘nu teslim sonrası size ulaştırırız. Böylece tekneniz yüzlerce farklı tekne ve binlerce mil tecrübeye sahip uzman ekiplerimiz tarafından gerçek şartlarda değerlendirilmiş olur ve elinizde sonraki bakım ve kullanım açısından rehber olacak bir rapora sahip olursunuz.
Teknemi tanımadığım birine neden teslim edeyim?

Etmeyin zaten! 🙂

Tekne Transfer Türkiye’de kurumsal olarak sadece bu işi yapan ilk ve tek firmadır. Ekiplerimiz yeterli yasal ehliyet ve tecrübelere sahip, konularında uzman profesyonel gemi adamlarından oluşmaktadır. Teklif ve anlaşmamız sonrası karşılıklı bir hizmet sözleşmesi imzalayarak size hizmet veriyoruz. Anlaşmamız sonrası transferinizi gerçekleştirecek ekip elemanlarımızı daha yakından tanımanız için özgeçmişlerini size ulaştırmaktan keyif duyarız.

Yani teknenizi emanet edeceğiniz kişiler herhangi birileri değil sözleşmeli kurumsal hizmet aldığınız bir şirketin personeli olarak teknenize en az sizin kadar özen göstereceğine emin olabilirsiniz.

Teknemin güvenliğinden nasıl emin olabilirim?

Tekne transferlerimizde ilk önceliğimiz daima “Güvenlik”tir. Bu nedenle ekiplerimiz uzun yola çıkmadan önce seyir güvenliği açısından teknenizi detaylı şekilde kontrol eder, durumunu raporlar ve transfere uygun olup olmadığını tespit ederler.

Ekibimizin can güvenliğinin aynı zamanda teknenizin de güvenliği olduğuna inanırız.
Bu nedenle tüm kontrolleri titizlikle yapar, sadece bu kontrollerden geçen ve varsa eksikleri tamamlanan teknelerin transferlerini yaparız.

Teknenizi transfer süresince tüm dünya denizlerinde uydu takip cihazımız sayesinde bilgisayarınızdan gerçek zamanlı olarak takip edebileceksiniz.

Ayrıca seyir bölgesindeki iletişim imkanlarına göre periyodik olarak SMS, Whatsup gibi kanallardan bilgilendirileceksiniz.

Transferi yapacak ekibin özgeçmiş ve ehliyetini görebilir miyim?

Ekiplerimiz yeterli yasal ehliyet ve tecrübelere sahip, konularında uzman profesyonel gemi adamlarından oluşmaktadır. Teklif ve anlaşmamız sonrası karşılıklı bir hizmet sözleşmesi imzalayarak size hizmet veriyoruz.

Anlaşmamız sonrası transferinizi gerçekleştirecek ekip elemanlarımızı daha yakından tanımanız ve yasal işlemlerde (tekne teslimi, kaptan tayini, transitlog vb.) kullanmak için özgeçmişlerini ve ehliyet, belge kopyalarını size ulaştırmaktan keyif duyarız.

Transfer için nasıl teklif alabilirim?

Teklif Al butonu tıklayıp formu doldurmanız yeterli.

Teknenizin özellikleri, istediğiniz hizmetler ve tercihlerinize göre en uygun teklifi size ulaştıracağız.

Hizmetlerinizin hepsi için alternatifli teklif alabilir miyim?

Elbette!

Tek yapmanız gereken Teklif Alma formunu doldururken alternatif olarak görmek istediğiniz hizmetlerimizi de işaretlemenizdir, tarafınıza tercih ettiğiniz tüm hizmetlerimizi içeren alternatifli bir teklif göndereceğiz.

Nasıl bir sözleşme imzalıyoruz?

Teklif talebiniz üzerine tercih ettiğiniz hizmetlere göre özel sözleşme şartlarını da içeren fiyat teklifimizi gönderiyoruz.

Sözleşmede tekne sahibi ve bizim sorumluluklarımız, kaptanın yetkileri, teknede bulunması gereken donanım ve evraklar, teknenin seyre uygunluğu, olası gecikme, arıza, kaza ve anlaşmazlıklarda izlenecek yöntemler ile ilgili şartlar bulunmaktadır.

Sözleşmeye eklemek istediğiniz özel şartlarınız veya değiştirmek/çıkartmak istediğiniz şartlar varsa bunları karşılıklı görüşerek sözleşmenizi yeniden düzenleme imkanımız her zaman mevcuttur.

Transferin bana net maliyetini nasıl öğrenebilirim?

Transfer maliyeti teknenizin özellikleri, çıkış ve varış limanları, sezon ve istediğiniz ek hizmetler gibi çok çeşitli kriterlere göre özel olarak hesaplanmaktadır.

Size en uygun teklifi sunabilmemiz için TEKLİF AL ‘a tıklayıp formu doldurmanız yeterli.

Ödemeyi nasıl yapıyoruz?

Teklifimizi onaylamanız sonrası ön ödemeyi yaptığınızda ve ıslak imzalı sözleşmeyi tarafımıza ulaştırdığınız anda hizmet sözleşmemiz başlamış olur.

Tüm tekliflerimizde toplam teklif tutarının %50’sini sözleşme aşamasında ön ödeme alarak alıyoruz, kalan miktar ve transfer sırasında adınıza yapılacak masraflar, teklife dahil olmayan ödemeler ve olası ek maliyetler ödendikten sonra tekneniz tarafınıza teslim edilecektir.

Alacağınız hizmete göre teklifimize dahil olmayan masraflar (ekip yol masrafı, kumanya, yakıt, kanal geçiş vb.) da transfer öncesi yaklaşık olarak hesaplanarak tarafınızdan transfer öncesi talep edilir, kalan veya artan miktar tekne tesliminde mahsup edilir.

Sizin de transfere katılacağınız durumlarda teklife dahil olmayan masrafların ödemesi yerinde tarafınızca yapılabilir.

Görünmeyen ek masraflar oluyor mu?

Tekne Transfer olarak yıllardır çok çeşitli rotalarda, her türlü hava ve deniz şartlarında, her tip ve boyutta tekne transferleri yaptığımızdan olası tüm masrafları büyük bir doğrulukla öngörebilecek tecrübeye sahibiz.

Her transfer öncesi yaptığımız detaylı hazırlık, planlama ve geçmiş tecrübelerimiz sayesinde size teklifimize dahil olmayan tüm masraflar hakkında bilgi veriyor, transfer sırasında yaptığımız tüm harcamaları belgelendiriyor, transfer sonrası tüm masraf dökümanlarını tarafınıza sunuyoruz.

PREMIUM transfer hizmetimiz dışındaki tüm hizmet seçeneklerimizde masraflar hariçtir.

Bu açıdan çok büyük oranda sürpriz bir masraf ile karşılaşmayacak olsanız da değişken tekne, deniz ve hava şartları nedeni ile öngörülemeyen masrafların çıkması olasıdır. Bu ekstra durumlarda ekibimiz sizinle irtibat kuracak, en uygun ve ekonomik çözümü sağlamak üzere çalışacaklardır.

Ayrıca ekibimizden ve hava şartlarından kaynaklanmayan, sözleşme gereği sizin sorumluğunuzdaki (tekne, evrak, teslimat vb.) gecikmelerden kaynaklanacak gecikme tazminat maliyetleri de teklifimizde açıkça belirtilmiş olacaktır.

Transfer için teknemin hangi belgeleri ve donanımları olmalı?

Transferinizi gerçekleştirebilmemiz için öncelikle teknenizin seyir yapabilmesi için gerekli yasal evrakları, sahibi/yetkilisi olduğununu kanıtlayıcı belgeler ve 3. şahıs mali mesuliyet klozu bulunan seyir bölgesinde geçerli bir sigortası olması yeterli.

Donanım olarak ise teknenizin yapılacak seyri güvenle tamamlayacak kondüsyon ve donanımlara sahip olması gerekmektedir. Ayrıca güvenlik ekipmanlarının (payroteknikler, yangın tüpleri, ilk yardım kiti, can yelekleri ve emniyet kemerleri) eksiksiz ve güncel olması gerekir. Son olarak bir adet çalışır durumda sabit VHF deniz telsizi, ana makina için gerekli temel yedek parçaların (impeller, kayış, seyir fener ampülü, yağ-yakıt filtresi) ve ufak arızalara müdahale yedek parça montajı için yeterli bir takım çantasının teknede bulunması zorunludur.

Teknenizi (sizden, vekilinizden veya satın aldığınız yerden) teslim alırken ekiplerimiz teknenizi inceleyerek detaylı bir teslim raporu dolduracaklardır. Bu inceleme sonucu teknenizin yapılacak transfer seyrini yapmasına engel bir durumu varsa bu tarafınıza bildirilecek ve eksiği tamamlamanız istenecektir. Ufak tefek eksikler ekibimiz tarafından sizin adınıza tamamlanıp tekneniz seyre hazır hale getirilebilir.

Transfer tarihini ben belirleyebilir miyim?

Elbette!

Mümkün olduğunca sizin tercih ettiğiniz çıkış tarihinde teknenizin transferine başlamaya özen göstersek de bazı yoğun dönemlerde (sezon başı-sonu, filo transferleri vb.) size daha iyi bir hizmet verebilmek için alternatif çıkış tarihleri önerebiliyoruz.

Transfer sırasında eğitim alabilir miyim?

Tekne transferleri genelde güvenli olabilecek en hızlı sürede en kısa yoldan yapılır. Dolayısı ile ancak yolculuk sırasında olabilecek tarzda eğitimler (sert hava seyri, uzun yol, gece seyri, temel yelken, navigasyon vb.) yapılabilir.

Tercihe göre rota üzerinde uygun noktalarda diğer eğitimler (demirleme-bağlanma, manevra, MOB vb.) de transfer süresi uzatılarak uygulanabilir.

Eğitimlerimiz Türkiye Yelken Federasyonu belgeli uzman eğitmen kaptanlarımız tarafından verilmekte, eğitim dökümanları ve program tamamlandığında başarı sertifikası verilmektedir.

Transferiniz sırasında eğitim almak ve teknenizi daha iyi tanımak istiyorsanız lütfen teklif isteğiniz sırasında belirtiniz.

Fabrikadan yeni tekne teslim alıyor musunuz?

Elbette!

Avrupa’nın önde gelen tüm markalarının yeni teknelerini teslim ettikleri limanlardan (Kuzey ve Güney Fransa, İtalya, Adriyatik) teknenizi teslim alıp “yeni kokusu” uçmadan size ulaştırıyoruz! 🙂

Yeni satın aldığınız teknenizin seyire hazırlanması ve donatılması konusunda yardıma ihtiyacınız varsa opsiyonel seyire hazırlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Teklif Alma formunu doldururken bu konuda bizi bilgilendirmeniz yeterli.

Teknem kontrollerinizde transfere uygun görülmezse ne olur?

Tekne transferlerimizde ilk önceliğimiz daima “Güvenlik”tir. Bu nedenle ekiplerimiz uzun yola çıkmadan önce seyir güvenliği açısından teknenizi detaylı şekilde kontrol eder, durumunu raporlar ve transfere uygun olup olmadığını tespit ederler.

Bulunan eksiklikler tamamlanmak üzere tarafınıza iletilir.
Bu aşamada isterseniz opsiyonel tekne seyir hazırlık (donanım ve aksesuar montajı) hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Ancak bu kontrollerden geçen ve eksikleri tamamlanan teknelerin transferi yapılabilir.

Bu nedenle gereksiz zaman kaybı yaşanmaması ve gecikme tazminatı ödememeniz açısından sözleşme aşamasında tarafınıza bildirilen güvenlik gereksinimlerini ekibimiz teknenize varmadan önce tamamlamanız gerekir.

Seyir planlaması nasıl yapılıyor?

Uzun yıllara dayanan tecrübelerimizle tekne modeli, rota, mevsim ve diğer şartları değerlendirerek sözleşme sonrası bir taslak seyir planı yaparak sizinle paylaşıyoruz.

Asıl seyir planını ekibimiz teknenize ulaşıp güvenlik ve durum kontrollerini yapıp varsa eksiklerini giderdikten sonra güncel duruma göre yaparlar.

Beklenen hava koşulları,  yakıt ve kumanya ikmal noktaları, pasajlar/kanallar, olası problem ve arızalarda kaçış yapılacak/yardım istenecek limanlar gibi etkenleri göz önüne alarak bu planı detaylandırırlar. Detaylı plan hakkında seyre çıkmadan önce bilgilendirileceksiniz.

Ayrıca seyir esnasında periyodik olarak teknenin durumu, problemler, olası rota değişiklikleri,  ETD (Tahmini Çıkış Zamanı) ve ETA (Tahmini Varış Zamanı) bilgileriyle birlikte size ulaştırılır.

Tüm seyir boyunca uydu takip cihazımız sayesinde de transferi canlı olarak harita üzerinden izleyebiliyor olacaksınız.

Gecikme tazminatı nedir?

Transferlerimiz en güvenli şekilde ve optimum sürede teknenizin size ulaştırılması için konusunda tecrübeli ehliyetli profesyonel gemi adamları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Uzun yıllara dayanan tecrübelerimizle tekne modeli, rota, mevsim ve diğer şartları değerlendirerek detaylı bir planlama ile belirli tarihler arasında transferinizi yapmak üzere profesyonel ekiplerimizi teknenize yönlendiriyoruz.

Ekiplerimiz sizin transferiniz öncesi başka bir transferi tamamlamış ve sizinki sonrasında tekrar başka bir transfere gidecek olabilir. Bu açıdan istenmeyen gecikmeler bizim için iş kaybı anlamına gelmektedir.

Bu nedenle, ekip kusuru veya deniz ve hava şartları nedeni ile olanlar hariç, tekneden veya sizin tekne sahibi olarak sözleşmede yazan sorumluluklarınızdan kaynaklanan gecikmelerde iş kaybımızı tazminat olarak size yansıtıyoruz.

İstenmeyen gecikme tazminatları ile karşılaşmamak için öncelikle teknenizi bakımlı ve seyire hazır şekilde tarafımıza teslim etmeniz önerilir.

Teknenizin hazırlanması konusunda desteğe ihtiyacınız varsa seyire hazırlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Transfer sırasında

Görünmeyen ek masraflar oluyor mu?

Tekne Transfer olarak yıllardır çok çeşitli rotalarda, her türlü hava ve deniz şartlarında, her tip ve boyutta tekne transferleri yaptığımızdan olası tüm masrafları büyük bir doğrulukla öngörebilecek tecrübeye sahibiz.

Her transfer öncesi yaptığımız detaylı hazırlık, planlama ve geçmiş tecrübelerimiz sayesinde size teklifimize dahil olmayan tüm masraflar hakkında bilgi veriyor, transfer sırasında yaptığımız tüm harcamaları belgelendiriyor, transfer sonrası tüm masraf dökümanlarını tarafınıza sunuyoruz.

PREMIUM transfer hizmetimiz dışındaki tüm hizmet seçeneklerimizde masraflar hariçtir.

Bu açıdan çok büyük oranda sürpriz bir masraf ile karşılaşmayacak olsanız da değişken tekne, deniz ve hava şartları nedeni ile öngörülemeyen masrafların çıkması olasıdır. Bu ekstra durumlarda ekibimiz sizinle irtibat kuracak, en uygun ve ekonomik çözümü sağlamak üzere çalışacaklardır.

Ayrıca ekibimizden ve hava şartlarından kaynaklanmayan, sözleşme gereği sizin sorumluğunuzdaki (tekne, evrak, teslimat vb.) gecikmelerden kaynaklanacak gecikme tazminat maliyetleri de teklifimizde açıkça belirtilmiş olacaktır.

Transfer sırasında eğitim alabilir miyim?

Tekne transferleri genelde güvenli olabilecek en hızlı sürede en kısa yoldan yapılır. Dolayısı ile ancak yolculuk sırasında olabilecek tarzda eğitimler (sert hava seyri, uzun yol, gece seyri, temel yelken, navigasyon vb.) yapılabilir.

Tercihe göre rota üzerinde uygun noktalarda diğer eğitimler (demirleme-bağlanma, manevra, MOB vb.) de transfer süresi uzatılarak uygulanabilir.

Eğitimlerimiz Türkiye Yelken Federasyonu belgeli uzman eğitmen kaptanlarımız tarafından verilmekte, eğitim dökümanları ve program tamamlandığında başarı sertifikası verilmektedir.

Transferiniz sırasında eğitim almak ve teknenizi daha iyi tanımak istiyorsanız lütfen teklif isteğiniz sırasında belirtiniz.

Seyir planlaması nasıl yapılıyor?

Uzun yıllara dayanan tecrübelerimizle tekne modeli, rota, mevsim ve diğer şartları değerlendirerek sözleşme sonrası bir taslak seyir planı yaparak sizinle paylaşıyoruz.

Asıl seyir planını ekibimiz teknenize ulaşıp güvenlik ve durum kontrollerini yapıp varsa eksiklerini giderdikten sonra güncel duruma göre yaparlar.

Beklenen hava koşulları,  yakıt ve kumanya ikmal noktaları, pasajlar/kanallar, olası problem ve arızalarda kaçış yapılacak/yardım istenecek limanlar gibi etkenleri göz önüne alarak bu planı detaylandırırlar. Detaylı plan hakkında seyre çıkmadan önce bilgilendirileceksiniz.

Ayrıca seyir esnasında periyodik olarak teknenin durumu, problemler, olası rota değişiklikleri,  ETD (Tahmini Çıkış Zamanı) ve ETA (Tahmini Varış Zamanı) bilgileriyle birlikte size ulaştırılır.

Tüm seyir boyunca uydu takip cihazımız sayesinde de transferi canlı olarak harita üzerinden izleyebiliyor olacaksınız.

Transferi canlı olarak nasıl takip edebilirim?

Teknenizi transfer süresince tüm dünya denizlerinde uydu takip cihazımız sayesinde bilgisayarınızdan gerçek zamanlı olarak takip edebileceksiniz.

Transfer öncesi web sitemizde size özel bir şifreli giriş ekranı oluşturulacak, ister bilgisayardan ister mobil cihazınızdan teknenizi harita üzerinde gerçek zamanlı olarak takip edebileceksiniz.

Transfere ben de katılabilir miyim?

Elbette!

Fakat transfer seyirleri genelde güvenlik şartlarının izin verdiği ölçüde en kestirme rotadan, en hızlı şekilde yapıldığından genelde pek keyifli yolculuklar olmaz. Uzun süren açık deniz seyirleri alışık olmayanlar için yorucu ve moral bozucu olabilir. Siz bu sıkıntıları çekmeyin diye biz varız zaten!

Eğer böyle bir seyir tecrübesi edinmek veya eğitim almak niyetiniz varsa, tekne sizin tekneniz, her zaman bekleriz! 🙂

Transfere ara bir limandan katılıp, erkenden ayrılabilir miyim?

Eğer bu talebiniz ekibimizin seyir planını ve seyir güvenliğini bozmayacak ise rota üzerindeki limanlardan transfere katılabilir ve yine rota üzerindeki istediğiniz limanda ayrılabilirsiniz.

Herşey dahil PREMIUM transfer hizmetimizde plan dışı limanlara giriş çıkış masrafları ve olası zaman kayıpları tarafınızdan talep edilecektir.

Teknemi ve evrakları nasıl teslim edeceğim?

Teknenizi bizzat kendiniz, bize daha önceden bildirdiğiniz vekiliniz, bağlı bulunduğu marina/liman yetkilileri veya satın aldığınız firma yetkililerinden teslim alabiliriz.

Ekiplerimiz teslim alma sırasında detaylı bir tekne durum raporu doldurmaktadırlar. Teknenizin tüm donanım ve kondüsyonu gözle kontrol edilmekte ve kaydedilmektedir.

Transfer sırasında tekne yasal evraklarının orijinallerinin teknede bulunması mecburidir. Evrakları isterseniz tekne içinde bırakabilir, teslim sırasında ekibimize teslim edebilir veya öncesinde ofisimize gönderebilirsiniz.

Transfer süresince hakkında nasıl bilgilendirileceğim?

Teknenizi transfer süresince tüm dünya denizlerinde uydu takip cihazımız sayesinde bilgisayarınızdan gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor olacaksınız.

Bunun dışında seyir bölgesindeki iletişim imkanlarına göre ekibimiz sizi periyodik olarak Telefon, SMS, Whatsup gibi kanallardan bilgilendirecek, sonraki aşamalarda ne planladıklarını size aktaracaklardır.

Fırtınalı veya çok sert havalarda transfer yapılıyor mu?

Ekiplerimiz fırtına koşullarında seyir yapma deneyimine sahip olmasına rağmen aksi gerekmedikçe fırtınalı ve çok sert havalarda seyir yapmamayı tercih ederiz. Bunun iki nedeni var;

 • Teknenin önceki kullanımını/hiç kullanılmamış olmasını dezavantaj kabul ederek teknenizi zorlayarak ilerde büyüyecek sorunlara yol açacak makine/donanım problemleri oluşsun istemeyiz. Ayrıca fırtına veya sert hava koşulları rota değişiklikleri gerektirebildiğinden öngöremediğimiz masraflar ve plan değişikleri yaratabilir.
 • Bizim için önemli olan teknenizi güvenli bir şekilde varış limanına ulaştırmak ve teslim aldığımız gibi size teslim etmektir. Aramızdaki sözleşme nedeniyle bu konuda bir yasal bir sorumluluğumuz olduğundan ekibimizin deneyim seviyesinin daha altındaki koşullarda transfer yapmaya özen gösteririz. Siz teknenizin biz de ekibimizin güvenle limanla ulaşmasını istediğimizden 7 kuvvet (7 beaufort – 28 knots) ve üzeri havalarda seyre devam kararını mikro iklim değişiklilerini de hesaba katarak kaptanlarımıza bırakırız.

Kaptan ve ekibi teknenizin durumunu, o ana kadar olan kondüsyonunu, yerel şartlar ve hava tahmin raporlarını değerlendirerek seyire devam, rota değişikliği veya mola verme kararını alacaktır.

Hava şartları transferin devam etmesine izin vermezse ne olur?

Ekibimiz her zaman teknenizi en güvenli şekilde size ulaştırmayı amaçlar. Bu nedenle seyir güvenliğini tehlikeye atacak hava ve deniz şartlarına girmemeye çalışırız. 

Kaptan ve ekibi teknenizin durumunu, o ana kadar olan kondüsyonunu ve hava tahmin raporlarını değerlendirerek seyire devam veya en uygun yerde mola verme kararını alacaktır.

Hava ve deniz şartları nedeni ile oluşacak gecikmeler için tarafınıza herhangi bir ek maliyet çıkmaz.

Teknemde bir arıza çıkarsa ne olacak?

Teknenizin bu transfer seyrine uygun şekilde bakımlı ve hazır olması birinci şartımız ama buna rağmen transfer sırasında bir arıza çıkarsa deneyimli ekibimiz öncelikle teknedeki imkanlar dahilinde arızayı gidermeyi dener, mümkün olmuyorsa en yakın destek noktasına (liman-marina) ulaşmaya çalışır bu da mümkün olmayacak ise en uygun yöntem ile dışarıdan bir destek-yardım isteyecektir.

Ekibimizin kusurundan kaynaklanmayan arızalarda kaybedilen süreye göre sözleşmenizde yazan tazminat miktarlarının tarafınızdan ödenmesi gerekir.

Ayrıca tekne içi imkanlarla giderilemeyen arızalardan kaynaklanan tüm masraflar ve harcamalar tekne sahibine aittir.

Bir kaza olursa ne olacak?

Aman ağzınızdan yel alsın! 🙂

Her türlü acil durum ve kaza konularında deneyimli ekibimiz öncelikle can ve mal emniyetini gözeterek oluşan kaza ile ilgili her türlü girişimi yapacaktır.

Kazanın şekli ve büyüklüğüne göre öncelikle yerel otoriteler, arama kurtarma organizasyonları olmak üzere sizinle ve sigorta şirketi ile direk irtibat kurarak, sorunun en az hasar ve masraf ile çözülmesi için tüm gücümüz ile çalışacağımıza emin olabilirsiniz.

Ekiplerimizin tamamı yangın, ilk yardım, denize adam düşmesi, hayatta kalma ve deniz hukuku gibi konularda tecrübeli ve sertifika sahibidir.

Transfer Sonrası

Ödemeyi nasıl yapıyoruz?

Teklifimizi onaylamanız sonrası ön ödemeyi yaptığınızda ve ıslak imzalı sözleşmeyi tarafımıza ulaştırdığınız anda hizmet sözleşmemiz başlamış olur.

Tüm tekliflerimizde toplam teklif tutarının %50’sini sözleşme aşamasında ön ödeme alarak alıyoruz, kalan miktar ve transfer sırasında adınıza yapılacak masraflar, teklife dahil olmayan ödemeler ve olası ek maliyetler ödendikten sonra tekneniz tarafınıza teslim edilecektir.

Alacağınız hizmete göre teklifimize dahil olmayan masraflar (ekip yol masrafı, kumanya, yakıt, kanal geçiş vb.) da transfer öncesi yaklaşık olarak hesaplanarak tarafınızdan transfer öncesi talep edilir, kalan veya artan miktar tekne tesliminde mahsup edilir.

Sizin de transfere katılacağınız durumlarda teklife dahil olmayan masrafların ödemesi yerinde tarafınızca yapılabilir.

Görünmeyen ek masraflar oluyor mu?

Tekne Transfer olarak yıllardır çok çeşitli rotalarda, her türlü hava ve deniz şartlarında, her tip ve boyutta tekne transferleri yaptığımızdan olası tüm masrafları büyük bir doğrulukla öngörebilecek tecrübeye sahibiz.

Her transfer öncesi yaptığımız detaylı hazırlık, planlama ve geçmiş tecrübelerimiz sayesinde size teklifimize dahil olmayan tüm masraflar hakkında bilgi veriyor, transfer sırasında yaptığımız tüm harcamaları belgelendiriyor, transfer sonrası tüm masraf dökümanlarını tarafınıza sunuyoruz.

PREMIUM transfer hizmetimiz dışındaki tüm hizmet seçeneklerimizde masraflar hariçtir.

Bu açıdan çok büyük oranda sürpriz bir masraf ile karşılaşmayacak olsanız da değişken tekne, deniz ve hava şartları nedeni ile öngörülemeyen masrafların çıkması olasıdır. Bu ekstra durumlarda ekibimiz sizinle irtibat kuracak, en uygun ve ekonomik çözümü sağlamak üzere çalışacaklardır.

Ayrıca ekibimizden ve hava şartlarından kaynaklanmayan, sözleşme gereği sizin sorumluğunuzdaki (tekne, evrak, teslimat vb.) gecikmelerden kaynaklanacak gecikme tazminat maliyetleri de teklifimizde açıkça belirtilmiş olacaktır.

Gecikme tazminatı nedir?

Transferlerimiz en güvenli şekilde ve optimum sürede teknenizin size ulaştırılması için konusunda tecrübeli ehliyetli profesyonel gemi adamları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Uzun yıllara dayanan tecrübelerimizle tekne modeli, rota, mevsim ve diğer şartları değerlendirerek detaylı bir planlama ile belirli tarihler arasında transferinizi yapmak üzere profesyonel ekiplerimizi teknenize yönlendiriyoruz.

Ekiplerimiz sizin transferiniz öncesi başka bir transferi tamamlamış ve sizinki sonrasında tekrar başka bir transfere gidecek olabilir. Bu açıdan istenmeyen gecikmeler bizim için iş kaybı anlamına gelmektedir.

Bu nedenle, ekip kusuru veya deniz ve hava şartları nedeni ile olanlar hariç, tekneden veya sizin tekne sahibi olarak sözleşmede yazan sorumluluklarınızdan kaynaklanan gecikmelerde iş kaybımızı tazminat olarak size yansıtıyoruz.

İstenmeyen gecikme tazminatları ile karşılaşmamak için öncelikle teknenizi bakımlı ve seyire hazır şekilde tarafımıza teslim etmeniz önerilir.

Teknenizin hazırlanması konusunda desteğe ihtiyacınız varsa seyire hazırlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Teknemi nasıl teslim alacağım?

Teknenizi daha önceki planlamalarda tespit ettiğimiz ve yol boyunca tarafınıza yaptığımız periyodik bilgilendirmelerle gerekiyorsa güncellenmiş tarihte tercih ettiğiniz limanda size, vekilinize veya liman/marina yetkililerine teslim edebiliriz.

Teknenizin teslim edilebilmesi için sözleşmede yazan hizmet bedelinin kalanının ve ek masrafların tamamının teslim sırasında ödenmiş olması gerekir.

Teknemde herhangi bir hasar oluşmuşsa ne yapmalıyım?

Tekneniz çıkış limanında ekibimiz tarafından teslim alınırken detaylı bir durum raporu tutularak teslim alınır. Size teslim sırasında yine bu rapor üzerinden kontrol ederek teslimat yapabiliriz.

Transfer sırasında herhangi bir hasar oluşma durumunda zaten anında bundan haberdar olacaksınız, hasarın durumuna göre gerekiyorsa transfer sırasında uygun bir limanda hasar giderilebilir veya seyir güvenliğini etkilemeyen bir durum ise varış limanında yapılmak üzere ertelenebilir.

Ekiplerimizin kusuru nedeni ile oluşmuş hasarlarda sigorta muafiyet bedeli kadar masrafları biz üstlenmekteyiz.

Lite Survey Raporu nedir?

Lite Survey Raporu, ekibimizin teknenizi teknenizi teslim alırken yaptığı güvenlik kontrolleri dökümü, durum tespit raporu ve ekibimizin seyir sırasında edindiği tekneniz hakkındaki görüş ve tavsiyelerini içeren bir rapordur.

Elbette resmi bir survey raporu olmasa da gerçek kullanıma ve yaşanmış tecrübelere dayalı güncel bilgiler içerdiğinden teknenizin sonraki bakım ve kullanımı açısından size yol gösterici faydalı bir rapor olacaktır.